DD44S100T2S/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 28
In Stock: 16
Image for DD44S100T2S/AA-50 is not available
DD44S100T2S/AA-50
DigiKey Part Number
4306-DD44S100T2S/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44S100T2S/AA-50
Description
DD44S100T2S/AA-50
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C