98424-F52-34ALF
DigiKey Part Number
98424-F52-34ALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
98424-F52-34ALF
Description
CONN HEADER SMD 34POS 2MM
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 34 position 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
98424-F52-34ALF Models
Contact Length - Mating
0.157" (4.00mm)
Series
Insulation Height
0.244" (6.20mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Contact Finish - Mating
Gold
Connector Type
Contact Finish Thickness - Mating
Flash
Features
Keying Slot, Pick and Place
Current Rating (Amps)
2A (AC/DC)
Voltage Rating
200V (AC/DC)