10127717-10LF
DigiKey Part Number
609-4826-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10127717-10LF
Description
CONN PLUG HSG 10POS 3.00MM
Detailed Description
10 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.118" (3.00mm)
EDA/CAD Models
10127717-10LF Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.118" (3.00mm)
Fastening Type
Locking Ramp
Color
Black
Connector Type
Features
Glow Wire Compliant
Contact Type
Male Pin
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.118" (3.00mm)