L777HDAH26POL2RM8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 2,045
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 1,960
Datasheet
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
L777HDAH26POL2RM8
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L777HDAH26POL2RM8
DigiKey Part Number
L777HDAH26POL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777HDAH26POL2RM8
Description
CONN D-SUB HD PLUG 26P VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L777HDAH26POL2RM8 Models
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock, Grounding Indents
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
250V
Number of Rows
3
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C