L717HDD78PD1CH4F
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDD78PD1CH4F
DigiKey Part Number
L717HDD78PD1CH4F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDD78PD1CH4F
Description
CONN D-SUB HD PLG 78POS R/A SLDR
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L717HDD78PD1CH4F Models
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Features
Grounding Indents, Grounding Tabs
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Number of Rows
4
Color
Black
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D) High Density
Brass
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C