L717DFD50POL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 692
Amphenol CS (FCI)
WEC
In Stock: 65
Image for L717DFD50POL2 is not available
L717DFD50POL2
DigiKey Part Number
L717DFD50POL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DFD50POL2
Description
CONN D-SUB PLG 50POS PNL MT SLDR
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C