L717DFC37P1AON
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717DFC37P1AON
DigiKey Part Number
L717DFC37P1AON-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DFC37P1AON
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SOLDER
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L717DFC37P1AON Models
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C