Image for L717DC37PF179A is not available
L717DC37PF179A
DigiKey Part Number
L717DC37PF179A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DC37PF179A
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS PNL MNT WW
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L717DC37PF179A Models
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C