L177TSCH37SOL2RM8
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177TSCH37SOL2RM8
DigiKey Part Number
L177TSCH37SOL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177TSCH37SOL2RM8
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L177TSCH37SOL2RM8 Models
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Current Rating (Amps)
5A
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
600V
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Contact Material
Copper Alloy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C