98424-G52-34ALF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 98424-G52-34ALF |
Description | CONN HEADER SMD 34POS 2MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Connector Header Surface Mount 34 position 0.079" (2.00mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 98424-G52-34ALF Models |
Category | Fastening Type Latch Holder |
Mfr | Contact Length - Mating 0.157" (4.00mm) |
Series | Insulation Height 0.244" (6.20mm) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Contact Shape Square |
Part Status Active | Contact Finish - Mating Gold, GXT™ |
Connector Type | Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm) |
Number of Rows 2 | Features Keying Slot, Pick and Place |
Row Spacing - Mating | Material Flammability Rating UL94 V-0 |
Number of Positions Loaded All | Insulation Color Cream |
Style | Current Rating (Amps) 2A (AC/DC) |
Shrouding Shrouded - 4 Wall | Voltage Rating 200V (AC/DC) |