L77SDA15S1ACH4R
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDA15S1ACH4R
DigiKey Part Number
L77SDA15S1ACH4R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDA15S1ACH4R
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77SDA15S1ACH4R Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Contact Material
Phosphor Bronze
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C