L77DFB25S1BON is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 8,654
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Image for L77DFB25S1BON is not available
L77DFB25S1BON
DigiKey Part Number
L77DFB25S1BON-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DFB25S1BON
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Copper Alloy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C