NKA103C1B1 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 45-NKA103C1B1-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NKA103C1B1 |
Description | THERMISTOR NTC 10K OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | NTC Thermistor 10k Bead |
Datasheet | Datasheet |
Category | B25/85 3977K |
Manufacturer Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics) | Operating Temperature -40°C ~ 190°C |
Series | Length - Lead Wire 0.89" (22.50mm) |
Packaging Bulk | Mounting Type Through Hole |
Part Status Active | Grade Automotive |
Resistance in Ohms @ 25°C 10k | Qualification AEC-Q200 |
Resistance Tolerance ±1% | Package / Case Bead |
B Value Tolerance ±0.75% | Base Product Number |