SH150S-1.26-112
DigiKey Part Number
TE2198TR-ND - Tape & Reel (TR)
TE2198CT-ND - Cut Tape (CT)
TE2198DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SH150S-1.26-112
Description
FIXED IND 112UH 1.26A 300 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
112 µH Unshielded Toroidal Inductor 1.26 A 300mOhm Nonstandard
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
300mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Type
Toroidal
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.614" L x 0.591" W (15.60mm x 15.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.388" (9.85mm)