LRI-19-075-R-00-20-A
DigiKey Part Number
1817-1028-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRI-19-075-R-00-20-A
Description
SENSOR LINEAR 76.2MM CABLE
EDA/CAD Models
LRI-19-075-R-00-20-A Models
Category
Output
4mA ~ 20mA
Linearity
±0.15%
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Linear Range
0 ~ 76.20mm (0 ~ 3.00")