LRI-19-050-R-00-20-A
DigiKey Part Number
1817-1027-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRI-19-050-R-00-20-A
Description
SENSOR LINEAR 50.8MM CABLE
EDA/CAD Models
LRI-19-050-R-00-20-A Models
Category
Output
4mA ~ 20mA
Linearity
±0.15%
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Linear Range
0 ~ 50.80mm (0 ~ 2.00")