ACS37220LEZATR-200B5
DigiKey Part Number
620-ACS37220LEZATR-200B5TR-ND - Tape & Reel (TR)
620-ACS37220LEZATR-200B5CT-ND - Cut Tape (CT)
620-ACS37220LEZATR-200B5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACS37220LEZATR-200B5
Description
CURRENT SENSOR HE 200A 7-QFN
Detailed Description
Current Sensor 200A 1 Channel Hall Effect Bidirectional 7-PowerLQFN
Category
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Mfr
Response Time
4µs
Current - Supply (Max)
15.5mA
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
For Measuring
DC
Grade
Automotive
Sensor Type
Qualification
AEC-Q100
Package / Case
7-PowerLQFN
Sensitivity
10mV/A
Supplier Device Package
7-QFN (4x4)
Frequency
DC ~ 150kHz