TX21-M010S-38.400-X-R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
38.4 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.68V ~ 3.63V 4-SMD, No Lead
Selecting the Right Crystal Oscillator for my application
TX21-M010S-38.400-X-R
DigiKey Part Number
3997-TX21-M010S-38.400-X-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-TX21-M010S-38.400-X-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-TX21-M010S-38.400-X-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TX21-M010S-38.400-X-R
Description
XTAL OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNW SMD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TX21-M010S-38.400-X-R Models
Category
Voltage - Supply
1.68V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±1ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
2.5mA
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)