ATS-51425R-C1-R0
DigiKey Part Number
684-ATS-51425R-C1-R0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-51425R-C1-R0
Description
HEAT SINK 42.5 X 42.5 X 19.5MM
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Category
Shape
Square, Angled Fins
Mfr
Length
1.673" (42.50mm)
Series
Width
1.673" (42.49mm)
Fin Height
0.768" (19.50mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
1.90°C/W @ 200 LFM