ASVMB-100.000MHZ-XY-T
DigiKey Part Number
535-11246-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-11246-1-ND - Cut Tape (CT)
535-11246-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASVMB-100.000MHZ-XY-T
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-VDFN Exposed Pad
EDA/CAD Models
ASVMB-100.000MHZ-XY-T Models
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
16mA
Package / Case
4-VDFN Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
4-QFN (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)