ASPIAIG-Q8080-100M-T
DigiKey Part Number
535-ASPIAIG-Q8080-100M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPIAIG-Q8080-100M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPIAIG-Q8080-100M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPIAIG-Q8080-100M-T
Description
FIXED IND 10UH 8.7A 22.9 MOHM
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 8.7 A 22.9mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPIAIG-Q8080-100M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
10A
DC Resistance (DCR)
22.9mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.350" L x 0.335" W (8.90mm x 8.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)