ASPIAIG-Q7050-2R2M-T
DigiKey Part Number
535-ASPIAIG-Q7050-2R2M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPIAIG-Q7050-2R2M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPIAIG-Q7050-2R2M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPIAIG-Q7050-2R2M-T
Description
FIXED IND 2.2UH 14A 6.4 MOHM SMD
Detailed Description
2.2 µH Shielded Molded Inductor 14 A 6.4mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPIAIG-Q7050-2R2M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
17A
DC Resistance (DCR)
6.4mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.201" (5.10mm)