ASPIAIG-Q1510-4R7M-T
DigiKey Part Number
535-ASPIAIG-Q1510-4R7M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPIAIG-Q1510-4R7M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPIAIG-Q1510-4R7M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPIAIG-Q1510-4R7M-T
Description
FIXED IND 4.7UH 30A 3.8 MOHM SMD
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 30 A 3.8mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPIAIG-Q1510-4R7M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
39A
DC Resistance (DCR)
3.8mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.689" L x 0.650" W (17.50mm x 16.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)