ASFL3-12.000MHZ-EK-T
DigiKey Part Number
535-9413-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9413-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9413-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASFL3-12.000MHZ-EK-T
Description
XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASFL3-12.000MHZ-EK-T Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±30ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
8mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)