ASFL1-50.000MHZ-L-T
DigiKey Part Number
535-10829-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10829-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10829-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASFL1-50.000MHZ-L-T
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS TTL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASFL1-50.000MHZ-L-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
45mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)