ASEMB-32.000MHZ-XY-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 664
Datasheet
32 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
ASEMB Series
Abracon: Who We Are Today
ASEMB-32.000MHZ-XY-T
DigiKey Part Number
535-11131-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASEMB-32.000MHZ-XY-T
Description
MEMS OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ASEMB-32.000MHZ-XY-T Models
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
16mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)