ASEMB-25.000MHZ-LY-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASEMB-25.000MHZ-LY-T |
Description | MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASEMB-25.000MHZ-LY-T Models |
Category | Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±10ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 16mA |
Frequency | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Function Standby (Power Down) | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |