ASAKMPD1-32.768KHZ-T3
DigiKey Part Number
535-14677-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14677-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14677-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASAKMPD1-32.768KHZ-T3
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.6V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASAKMPD1-32.768KHZ-T3 Models
Category
Voltage - Supply
1.6V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
30µA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)