ABS06W-32.768KHZ-K-1-T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 13,173
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 42,067
Datasheet
32.768 kHz ±10ppm Crystal 3pF 100 kOhms 2-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABS06W-32.768KHZ-K-1-T
DigiKey Part Number
535-14098-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABS06W-32.768KHZ-K-1-T
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 3PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABS06W-32.768KHZ-K-1-T Models
Category
Load Capacitance
3pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)