ABM3-8.192MHZ-B4Y-T
DigiKey Part Number
535-13568-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-13568-1-ND - Cut Tape (CT)
535-13568-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM3-8.192MHZ-B4Y-T
Description
CRYSTAL 8.1920MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.192 MHz ±30ppm Crystal 18pF 140 Ohms 2-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM3-8.192MHZ-B4Y-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
140 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
8.192 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)