ABLS7M-12.000MHZ-B-2-T
DigiKey Part Number
535-13415-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-13415-1-ND - Cut Tape (CT)
535-13415-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS7M-12.000MHZ-B-2-T
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
12 MHz ±20ppm Crystal 18pF 60 Ohms 2-SMD, Flat Lead
EDA/CAD Models
ABLS7M-12.000MHZ-B-2-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
12 MHz
Size / Dimension
0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.091" (2.30mm)
Frequency Tolerance
±20ppm