ABL-25.000MHZ-N2XF-T
DigiKey Part Number
535-ABL-25.000MHZ-N2XF-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABL-25.000MHZ-N2XF-TCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABL-25.000MHZ-N2XF-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohms HC-49/US
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABL-25.000MHZ-N2XF-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
HC-49/US
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)