AMK432BJ477MM-T
DigiKey Part Number
587-4368-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-4368-1-ND - Cut Tape (CT)
587-4368-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMK432BJ477MM-T
Description
CAP CER 470UF 4V X5R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
AMK432BJ477MM-T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)