HF625/34-100M
DigiKey Part Number
HF34S-100-ND
19-HF625/34-100M-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HF625/34-100M
Description
CBL RIBN 34COND 0.039 GRY 328.1'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enter Number of Meters in Order Quantity - Flat Ribbon Cable Gray 34 Conductors 0.039" (1.00mm) Flat Cable
Category
Jacket Color
Mfr
Ribbon Thickness
0.035" (0.89mm)
Series
Ribbon Width
1.339" (34.00mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Jacket (Insulation) Material
Polyolefin (PO)
Part Status
Active
Voltage
300 V
Cable Type
Flat Cable
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Number of Conductors
34
Ratings
UL Style 21682
Pitch
Features
Zippable
Length
328.1' (100.00m)
Conductor Material
Copper, Tinned
Wire Gauge
28 AWG
First Conductor Mark
Red
Conductor Strand
7 Strands / 36 AWG