8KD9-0984-0500 ASSY
DigiKey Part Number
19-8KD9-0984-0500ASSY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8KD9-0984-0500 ASSY
Detailed Description
98 Position PCIe x8 Card Edge to Receptacle, Right Angle 1.64' (500.00mm) Silver Shielded
Length
1.64' (500.00mm)
Wire Gauge
30 AWG