45114-010030-3749/14-D-3
DigiKey Part Number
3M15515-3M155951-3M15515-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
45114-010030-3749/14-D-3
Description
DBL END CBL ASY 14POS SKT 3"
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.250' (76.20mm, 3.00")
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
3M
Length
0.250' (76.20mm, 3.00")
Series
Features
Polarizing Key
Packaging
Bulk
Color
Gray, Ribbon
Part Status
Active
Shielding
Unshielded
Connector Type
Socket to Socket
Cable Termination
IDC
Number of Positions
14
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 25
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
DBL END CBL ASY 14POS SKT 6"