38A04-0020-100 FL
DigiKey Part Number
19-38A04-0020-100 FL3M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
38A04-0020-100 FL
Description
BRANCH MINI-CLAMP LINK CONN
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Rectangular Splice Connector IDC Gold 20 AWG
Category
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
3M
Cable Termination
IDC
Series
Wire Type
Ribbon Cable
Packaging
Tray
Wire Gauge
20 AWG
Part Status
Active
Features
Closed End
Connector Type
Splice
Contact Finish
Gold
Number of Positions
4
Contact Finish Thickness
7.87µin (0.200µm)
Pitch
0.079" (2.00mm)