CN3190-0.25-54.5
DigiKey Part Number
1067-CN3190-0.25-54.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CN3190-0.25-54.5
Description
RF EMI SHIELD SHEET 163.5'X0.25"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Shielding Sheet CN-3190 Nickel-Copper (NI/CU) Fabric Conductive, Single Sided 0.250" (6.35mm) X 163.500' (49.83m) X 0.004" (0.11mm)
Category
Width
0.250" (6.35mm)
Manufacturer
3M (TC)
Thickness - Overall
0.004" (0.11mm)
Series
Adhesive
Conductive, Single Sided
Packaging
Bulk
Material
Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
Part Status
Active
Shelf Life
60 Months
Type
Shielding Sheet
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Shape
Tape
Storage/Refrigeration Temperature
70°F (21°C)